Дилингам събира номер 16 Кентъки в края на второто полувреме до победа със 111-102 над Арканзас
AP News | 2024-03-02 | 23:32:18

ЛЕКСИНГТЪН, Кентъки (AP) — Роб Дилингам отбеляза 11 от своите 15 точки във финала 6:33 и номер 16 Кентъки се събраха за победа със 111-102 над Арканзас в събота.

Razorbacks (14-15, 5-11 SEC) поведоха с 86-77 с оставащи 8 1/2 минути, преди Wildcats (21-8, 11-5) да се върнат обратно с изблик 21-6 за отваряне на преднина 98-92.

Антонио Рийвс поведе Кентъки с 22 точки и D.J. Вагнер добави 19. Кентъки имаше предимство от 54-31 в точките от пейката и имаше шестима играчи с двуцифрени числа.

Khalif Battle вкара 34 точки за Razorbacks. Арканзас стреля 53% от пода, надигра Кентъки с 48-38 в боята и отбеляза 21 за 21 от линията за наказателни удари през второто полувреме. Tramon Mark добави 23 точки, а Jeremiah Davenport добави 14, включително две тройки в серия 20-7, която даде на Арканзас преднина от седем точки.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Арканзас: Защитата на тройката беше проблем през целия сезон за Razorbacks, но те бяха станали по-добри в последните си шест мача, задържайки 21% стрелба на противниците. Въпреки това Дивите котки стреляха 45% зад дъгата в събота.

Кентъки: Дивите котки спечелиха пет от последните си шест и три поредни. Те също поддържаха темпото, за да получат двойно сбогом в турнира на SEC и в момента са на четвърто място, след като Флорида загуби от Южна Каролина по-рано в събота.